Loučení s prázdninami 2010

V sobotu 28.8.2010 se uskutečnilo plánované loučení s letošními letními prázdninami na dětském hřišti v Okrouhlém Hradišti. Nad očekávání se sešlo hodně dětiček i s rodiči. Také jsme měli některé účastníky ještě v kočárku. Bylo připraveno několik soutěží, ale byly hlavně pro školáky a těch, jak jsme zjistili, mnoho není. Příště se musíme více soustředit na naší drobotinu.

I když nám počasí příliš nepřálo - byla zima, foukal silný ledový vítr a také na nás zapršelo - jen málo zimomřivých uteklo do tepla svých domovů. Přesto si děti mohly zahrát jak na stopovanou, kdy v cíli byl připravený sladký poklad, tak si "Všechno lítá, co peří má", případně si namalovat různé obrázky na silnici. Také - ti větší - si vyzkoušeli svojí šikovnost při navíjení bonbónů na jazyk.

Po hrách si každý mohl u připraveného ohniště opéci buřtíka, případně klobásku. Věřím, že přítomným se na loučení s prázdninami líbilo a opět se na nějaké akci pořádané svazem dobrovolných hasičů sejdeme.

Jako již po několikáté patří veliký dík nejmladšímu hasiči - JUDr. Jaroslavu Němcovi a jeho vnoučku Románkovi za pěkně připravené ohniště a posezení. Jen je smutné, že SDH má k dnešnímu dni 25 členů a jen malá hrstka se účastní akcí.