Vyhodnocení srazu

V sobotu 20. 6. 2009 se konal plánovaný sraz rodáků. Pro radost organizátorů přišlo kolem 150 účastníků. Počasí přálo, i když často strašily mraky. Pro hosty byl připraven stánek s občerstvením, a tři stánky se suvenýry. Bohužel někteří stánkaři nás vypekli - měl přijet prodejce perníků a cukrové vaty, a místní paní, která má otevřenou drogerii, přislíbila, že zajistí hrnečky s obrázky Okrouhlého Hradiště, ale to bylo jen naše vroucí přání.

Nezklamala nás kuchyně paní Marienky Knedlíkové. Podávalo se tradiční knedlo, zelo, vepřo s vynikající nudlovou slepičí polévkou. Jen někteří strávníci si posteskli, že polévka mohla být teplejší.

V 15:00 zval na mši za zemřelé místní kostelní zvon. Mši celebroval místní pan farář Pavel Slunéčko za krásné asistence varhanice sl. Pochopové a dojemného zpěvu sólistů divadla J. K. Tyla v Plzni - paní Venuše Dvořákové a pana Romana Krebse. V odpoledních hodinách si všichni mohli posedět při kávičce a vynikajících domácích koláčcích.

Od 17:00 hodin před restaurací zatančilo taneční trio skupiny Romance. Do víru tance si přivzalo i přihlížející. Všichni si vysloužili bouřlivý potlesk přihlížejících.

Mezi hosty zavítala i nejstarší občanka paní Blažena Polánková, nar. 1916, která v současné době žije v Konstantinových Lázních v penzionu pro seniory. Z tohoto penzionu přišly i paní Marta Avgustinová se synem Jaroslavem Tóthem a paní Zdeňka Pruknerová.

Po vyčerpávajícím odpoledni byla pro ty, kteří byli ještě schopni pokračovat v maratónu, připravena taneční zábava s muzikantským doprovodem pana Josefa Turečka z Plzně. Vzhledem k tomu, že se nikomu nechtělo jít o půlnoci domů, taneční zábava se protáhla do brzkých ranních hodin.

Dík patří všem pořadatelům, kteří přípravě srazu věnovali mnoho hodin svého osobního volna. Dělali to s nadšením.

Za pořadatele se loučím se všemi hosty, a s pozdravem zase někdy na shledanou, se těší Vaše Zdeňka Brožová